Do zespołu RAK & WSPÓLNICY zaprosiliśmy prawników, adwokatów i radców prawnych z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, ogromną wiedzą merytoryczną i potencjałem. Z powodzeniem łączymy wiedzę prawniczą z wyczuciem biznesowym. W naszej codziennej pracy stawiamy na lojalność, zaangażowanie oraz efektywną komunikację z naszymi Klientami.

Przemysław Rak
radca prawny, wspólnik zarządzający

Specjalizuje się w obsłudze prawnej obrotu gospodarczego. Ekspert branży nieruchomości. Doradzał przy realizacji projektów budowy osiedli mieszkaniowych oraz budynków biurowych o wartości ponad 100 mln zł. Współpracował z instytucjami finansowymi, gdzie odpowiadał za aspekt prawny finansowania projektów oraz za przystąpienie inwestora strategicznego.

Ma doświadczenie w obsłudze firm farmaceutycznych oraz firm z branży przetwórstwa spożywczego. Odnosi sukcesy związane z przeprowadzaniem projektów optymalizacji podatkowej. Reorganizował przedsiębiorstwa o wartości 100 mln zł. Doradzał przy reorganizacji struktur zatrudnienia, prowadził m.in. spory zbiorowe, zwolnienia grupowe, spory pracownicze.

Zajmuje się problematyką własności intelektualnej, szczególnie prawami autorskimi i ochroną dóbr osobistych. Prowadzi spory sądowe z zakresu prawa gospodarczego, prawa pracy i prawa cywilnego.

Przeprowadza szkolenia w zakresie praw autorskich i kodeksu spółek handlowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego Wpisany na listę radców prawnych OIRP w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w departamencie prawnym OFE PBK Orzeł S.A. i spółkach deweloperskich. Założyciel i wspólnik kancelarii Rak & Wspólnicy (2006-2010).